Pokerden Hayat Dersleri

Poker oyunundan hayatınıza uygulayabileceğiniz faydalı çıkarımları yazımızda sizler için hazırladık.

Bir poker oyunu sadece iyi bir zihinsel antrenman değildir ve potansiyel olarak büyük paralar kazanmanın bir yoludur. Oyun ayrıca değerli hayat dersleri de veriyor. Poker masasında geliştirdiğiniz beceriler, günlük hayatınıza kusursuz bir şekilde geçebilecek yeteneklerdir. Burada oyundan öğrenilebilecek bazı temel derslere ve nasıl uygulanacağına bakacağız.

1. işleri Kontrol Altında Tutmak

Belki de poker oynamaktan edinilmesi gereken kritik derslerden biri günümüzde nasıl yaşayacağıdır. Geçmiş kayıplara veya gelecekteki kazanma potansiyeline odaklanmak yerine, iyi bir oyuncunun o anki duruma odaklanması gerekir.  Günün sonunda, yalnızca size verilen ve her zaman kontrolünüz dışında olan elinizle oynayabilirsiniz. Kontrol edebileceğiniz şey, verdiklerinizden en iyi şekilde nasıl yararlanmayı seçtiğinizdir. Neler olabileceğini merak etmek yerine koşullarınızla barışmak, karar vermek daha iyi sonuçlara yol açacaktır.

Bu felsefeyi masadan uzaktaki hayatınızda da uygulayabilirsiniz. Bugüne odaklanarak ve durumumuzu en iyi şekilde değerlendirerek, daha barışçıl ve üretken bir zihin durumuna ulaşmak daha kolaydır. Zihniniz geçmiş ve gelecek arasında salınırken, bugünü takdir edemez ve sayısız fırsatları yakalayamazsınız. Ancak şimdiki zamanda yaşayarak, karar almanın ve yaşam boyu yolunuzu bulmanın daha kolay olduğunu göreceksiniz.

2. Eğitimli, Mantıklı Kararlar Vermek

Nasıl zor kararlar alınacağını öğrenmek, poker oynamanın iyi öğrettiği bir başka derstir. Bir poker oyununda, rehberlik için başkalarına bakmak yerine içgüdülerinize ve aklınıza güvenmelisiniz. Bu size hem özgüven hem de gerektiğinde hesaplanmış riskler alma becerisi sunar. Poker aklını takip etmeyi ve harekete geçme ya da kalmaya karar vermeyi öğretiyor. Olasılık, poker oyununda önemli bir rol oynar ve poker oyuncusu karar verme stratejisi üzerinde etkisi vardır.

Profesyonel poker oyuncusu  Liv Boeree, TEDx’in  olasılığımızın yaşamlarımız üzerindeki etkileri hakkında konuşmuştu. Dünya standartlarında bir poker oyuncusu ve olasılık teorisi ile ilgili çok fazla tecrübesi olan biri olarak şunları sarf etti. Liv konuşmasında, olasılık hakkında düşünme yeteneğinin, duygusal konularla ilgili olsa bile, poker oynarken ve yaşamda faydalı olduğunu açıklıyor. Muhtemel olmayan bir olayın meydana gelebileceği ihtimalini kabul etmek, bir şey olursa daha az şoka gireceğiniz ve dolayısıyla durumu ele almak için daha donanımlı olacağınız anlamına gelir. Bu, iyi bir hayat dersi ve bir poker oyunundaki bir sonraki hamlenin yanı sıra geleceğinizi planlamak için kullanılabilecek bir ders.

3. Hatalardan Pay Çıkartmak

Poker oynamak, hatalarınızdan pay çıkartmak ve büyümek için hem oyuncu hem de insan olarak kapasiteniz için mükemmel bir yol olabilir. Oyun sürekli kendini geliştirme fırsatları sunuyor ve olumlu sonuçlara doğru ilerlemekten ziyade sürecin tadını çıkarmaya teşvik ediyor.

Sizlerde pokerde keyifli zamanlar geçirmek, hayat dersleri çıkartmak isterseniz tipobet giriş adresinde dilediğiniz casino oyun çeşitlerinde bu tecrübeleri edinebilirsiniz arkadaşlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir